Widgate üzerinden oluşturduğumuz içerik takvimine görsel veya belge yüklemek için ilk önce “Content Map List”e ulaşmamız gerekiyor.  “Content Map List”e ulaştıktan sonra görsel veya belge yüklemek istediğimiz içerik takviminin “edit” butonuna tıklıyoruz.

“Edit” butonuna tıkladıktan sonra ekranda içerik eklemek istediğiniz içerik takviminizi görüntüleyebilirsiniz.

İlk önce hangi güne içerik eklemek istediğinize karar verip o günün üzerini tıklamanız gerekmektedir. Biz bu yardım dökümanında herhangi bir gün seçiyoruz ve o günün üzerine tıklıyoruz. Tıklama sonucunda içeriğimize dair aşağıdaki bilgileri girmemiz gerekiyor;

  • İçerik İsmi
  • İçerik Açıklaması (Brief)
  • Takvimde Görünecek Renk
  • İçerik ile İlgili Tag (Sadece liste görünümünde görünür.)

Test içeriğimizi “OK” butonuna basarak oluşturuyor ve seçtiğimiz tarihe ekliyoruz. Aşağıda gördüğünüz gibi test içeriğimiz içerik takvimine eklendi.

Daha sonra oluşturulan test içeriğimize tekrar tıklıyoruz. Çıkan ekranda ekip üyelerimizle chat yapabileceğimiz ve yönetici veya müşterilerimizle chat yapabileceğimiz 2 ayrı sekme görüntülemekteyiz. İstediğiniz belge veya görseli bu chat alanlarına sürükle bırak yöntemiyle ekleyebilirsiniz.

“Internal Chat” alanına eklediğiniz görsel veya içerikler sadece ekip arkadaşlarınız tarafından görüntülenir. “Confirmation” alanına yüklediğiniz görseller ise sadece yönetici veya müşteri yetkisi verdiğiniz kişiler tarafından görüntülenir.

Her iki tarafın içerikleri kesinlikle birbirlerine gösterilmez.

 

in Widgate’e Giriş Tags: belgegörseliçeriktakvim
Bu makale sorunuzu yanıtladı mı?

Leave a Reply